Dla mieszkańców, turystów, pieszych i rowerzystów

W gminie turystycznej jaką jest Zbiczno każdy szlak ma coś wspólnego z turystyką. Wiedzie nad jeziora, na plaże, w leśne gęstwiny na grzyby, do agroturystycznych gospodarstw, do parku krajobrazowego. Jednym z nich będzie wkrótce ścieżka pieszo-rowerowa.

Z Brodnicy do samego Zbiczna dojedziemy dziś rowerem, możemy się udać na piechotę ścieżką, która powstała kilka lat temu. Społeczna motywacja tej inwestycji miała w tle przede wszystkim bezpieczeństwo. Nie inaczej jest obecnie. O wiele bezpieczniej dojechać do wsi – do szkoły, kościoła, urzędu gminy –  rowerem od strony Brodnicy, podobnie będzie wkrótce z kierunku Cichego. W tamtą bowiem stronę kierują się prace drogowców z Przedsiębiorstwa Drogowo-Budowlanego w Brodnicy.

– Dziś mamy połowę maja, a chcemy tę inwestycję zakończyć jeszcze w czerwcu, tak, żeby przy okazji otwarcia sezonu turystycznego ten nowy szlak powstał – mówi Andrzej Wałdowski, dyrektor w PD-B Brodnica.

Tak może się  stać, bowiem pogoda diametralnie zmieniła się, chmury deszczowe zniknęły, a nowy tydzień pracy na szlaku od Zbiczna w kierunku Cichego zaznaczył się temperaturą ok. 23 stopni C. Pozostało zatem sześć tygodni. Pesymiści wątpią, natomiast znawcy tematu uważają, że termin końca czerwca jest możliwy.